وکیل خانواده – متخصص در امور خانواده  :

 • آیا در صورت بروز مشکلات حقوقی در بستر خانواده میتوان به تنهایی مشکل را حل کرد یا باید از وکیل متخصص خانواده کمک گرفت ؟
 • در چه مواردی حتما باید به وکیل خانواده مراجعه کنید ؟
 • مشکلات خانوادگی که از طریق محاکم باید پیگیری شوند، کدامند ؟
 • ضرورت داشتن وکیل خانواده و مشورت با او برای اعضای خانواده در جامعه فعلی تا چه اندازه است ؟

با مطالعه پاسخ این سوالات و سایر مطالب مرتب با این مساله مانند مطالعه مقالات ” وکیل مهریه “،”وکیل طلاق توافقی” و” مشاوره حقوقی “و بهره گیری از تجربیات وکیل متخصص خانواده میتوانید بیشتر با حقوق خود آشنا شوید ودر صورت بروز مشکل بهترین مسیر برای رفع آن را انتخاب نمایید.

اهمیت نهاد خانواده در قانون

خانواده با اینکه کوچکترین و ابتدایی ترین نهاد جامعه است اما از آنجاییکه بستر خانواده زمینه ساز رشد اجتماعی و شخصیتی افرا د است که می تواند مهمترین عامل در پیشگیری از وقوع بزه و فساد اجتماعی و بقائ جامعه ….باشد ،لذا مقنن قانون اساسی با تاکید بر اهمیت این موضوع در مقدمه قانون اساسی ،اصل دهم و همچنین در اصل بیست و یکم ،مجلس و سایر ارگانهای واضع قانون را مکلف کرد ه با وضع قوانین و مقررات و اجرای این قوانین ، اهتمام ویژه ای برای تحکیم این نهاد نمایند . علاوه بر اصول مصرح در قانون اساسی ،مهمترین منبع بررسی حقوق خانواده در ایران قانون مدنی مصوب 1307و اصلاحات بعدی آن است . از طرفی با تغییر و تحول در زیر ساختهای فرهنگی و ارزش ها ،وظایف و مراودات و ارتباطات افراد خانواده و قوانین حاکم بر آنها دستخوش تغییراتی شده است ؛لذا قانونگذار به منظور حمایت از این نهاد به تصویب لوایح و قوانین تکمیلی اقدام نموده .

دعاوی خانواده

موضوعات دعاوی خانواده یا به عبارت دیگر دعاوی که باید از طریق دادگاه خانواده در حیطه حقوقی و بعضا از طریق دادسرا در حیطه کیفری پیگیری شوند ،(در این زمینه می توانید به مقاله مرتبط با عنوان وکیل کیفری و وکیل حقوقی مراجعه نمایید .)شامل حیطه بسیار وسیعی می باشد .

مانند:

 • دعاوی مربوط به نامزدی مانند مطالبه خسارات ناشی از برهم زدن نامزدی
 • دعاوی مربوط به اثبات زوجیت ،ثبت ازدواج دایم و شرایط ثبت ازدواج موقت و حقوق ایجاد شده حاصل از آن
 • شرایط و چگونگی اخذ اجازه ازدواج مجدد
 • استراد جهزیه
 • مطالبه مهریه (در این زمینه می توانید به مقاله مرتبط با عنوان وکیل مهریه مراجعه نمایید .)
 • مطالبه نفقه معوقه و حال زوجه و فرزندان
 • اجرای شروط ضمن عقد
 • دعاوی مربوط به حضانت و ملاقات فرزندان
 • فرزند خواندگی
 • تغییر جنسیت
 • و …

وظایف وکیل خانواده

با توجه به موارد ذکر شده ،افراد اندکی هستند که نسبت به تمامی مسایل حقوقی اطلاعات کافی داشته باشند و خصوصا در زمینه خانواده با حقوق و تکالیفی که افراد در برابر هم دارند آشنا باشند و گاهی با کوتاهی در انجام این وظایف باعث بروز اختلاف و دعاوی خانوادگی می شوند ،که میتواند زمینه ساز مشکلات عدیده و حتی وقوع خسارتهای اجتماعی جبران ناپذیر شود ؛در این موارد و موارد مشابه وکیل خانواده میتواند با استفاده از دانش و تخصص از بروز بسیاری از دعاوی جلوگیری نماید و به ارامش خانواده و بدنبال آن کاهش مشکلات اجتماعی کمک کند و یا در صورت بروز اختلاف با راهنمایی درست مانع از پیچیده شدن موضوع گردد.

وکیل خانواده

مثلا در صورت بروز اختلاف بین زوجین و تصمیم به طلاق میتواند حتی المقدور مانع از بروز طلاق شود و چنانچه طرفین اصرار بر طلاق داشته باشند ،با راهنمایی حاصل از تجربه و آشنایی با روال رسیدگی در دادگاهها از اتلاف وقت و بروز مشکلات بیشتر جلوگیری نماید تا پرونده شما بدون مشکل پیش رود و یا خود پیگیری پرونده را بر عهده بگیرد .از طرف دیگر وکیل خانواده میتواند با ارائه مشاوره حقوقی (در این مورد می توانید به مقاله مشاوره حقوقی مراجعه نمایید.)به اعضای خانواده در مورد سایر مسایل حقوقی مانند سرمایه گذاری، خرید و فروش اموال ، قراردادها و …سبب حصول بهترین نتیجه ممکن شود.

پیگیری وکیل خانواده

برخلاف اینکه برخی افراد میپندارند دعاوی مرتبط با خانواده نسبت به سایر دعاوی از پیچیدگی کمتری برخوردار است وپیگیری آن بدون حضور وکیل متخصص خانواده امکان پذیر است ،اما در واقع با توجه به گستردگی قوانین موجود در این حوزه و وجود ریزه کاریهای خاص در این پرونده ها ،حضور وکیل متخصص خانواده در کنار شما بسیار ضروری است که بدون نگرانی و با اطمینان از به نتیجه رسیدن دعوای خود ،پیگیری پرونده را به او بسپارید.

مجموعه حقوقی عدل گو با حضور وکلای حقوقی متبحر میتواند ضمن ارائه مشاوره تخصصی در زمینه دعاوی خانواده در صورت نیاز به دفاع از شما بپردازد ویا در صورت پایمال شدن حقوقتان احقاق حق نماید .
چنانچه نیازمند مشاوره با وکیل متخصص خانواده هستید ،از طریق راههای ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت نسبت به مشکل شما رسیدگی صورت گیرد.

در صورت نیاز به وکیل متخصص خانواده میتوانید از طریق راه های ارتباطی با گروه وکلای عدل گو تماس حاصل فرمایید.

بر اساس موضوع ،طبق تعرفه محاسبه می شود.

اصولا دادگاه خانواده محل اقامت زوجه صالح به رسیدگی است مگر دعاوی کیفری مرتبط و یا پاره ای از دعاوی خاص

دادگاه خانواده محل اقامت .

با توجه به موضوع پرونده و اینکه پرونده در کدام مرحله از رسیدگی است و در کدام شعبه و دادگاه است زمان متفاوت میباشد اما آنچه مسلم است باتوجه به پیگیریهای وکیل خانواده ،این پرونده ها در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه می رسند.

تماس
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/adlgooco/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home3/adlgooco/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/adlgooco/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/adlgooco/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51