وکیل کیفری

مطابق قانون:

جرم کیفری عبارت است از هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد.

موضوعات جرم کیفری : قتل ، مواد مخدر ، انتقال مال غیر ، دیه ، قصاص ، توهین ، سرقت ، تهدید ، کلاهبرداری ، خیانت در امانت ، روابط مشروع.

وکیل کیفری باید در علوم مختلف جزا و جرم شناسی ، شخصیت شناسی و… مهارت لازم را داشته باشد.

وکیل کیفری

وکیل کیفری مجرب و متخصص علاوه بر دانش و تحصیلات تخصصی در زمینه امور جزایی و کیفری ، باید دارای تجربه کاری در پرونده های کیفری نیز باشد و با رویه مرسوم محاکم کیفری ، دادسراها ، دادگاه ها و روال انجام امور تحقیقات مقدماتی ضابطه قضایی آشنایی کافی داشته باشد.

 همچنین درباره قوانین جزایی از جمله قانون مجازات اسلامی ، آیین دادرسی کیفری ، قانون مبارزه با مواد مخدر ، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قوانین مرتبط دیگری که در این زمینه وجود دارد ، آراء وحدت رویه در امور کیفری ، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه و دکترین حقوقی اطلاعات کافی و لازم را داشته باشد.

از آنجایی که در امور جزایی در موارد کثیری با مسائلی مواجه میشویم که عواطف روحی و روانی انسان را درگیر خود می کند و همچنین با توجه به این موضوع که معمولا پرونده های کیفیری دارای ذاتی خشن و انعطاف ناپذیر هستند ؛ مهم است که وکیل کیفری از آمادگی لازم را برای مواجهه با مسائل و پرونده های این چنینی برخوردار باشد.

اهمیت تسلط بر روانشناسی : روانشناسی یکی از موضوعاتی است که وکیل کیفری باید به آن تسلط داشته باشد. به علت اینکه در اغلب موارد استفاده از تکنیک های روانشناسی میتواند به حل کردن مسائل و مشکلات کمک کند.

چه بسا هر چقدر وکیل امور کیفری در موضوع روانشناسی قوی تر و بهتر عمل کند ، می تواند به موفقیت های بیشتری در پرونده های خود برسد.

همچنین با توجه به اینکه دعاوی کیفری برخلاف دعاوی مدنی که بیشتر مالی می باشد ؛ با جان انسان ها سروکار دارد ، و کوچکترین اشتباه ، کوتاهی و خطا در دفاع از موکل ممکن است خسارت جبران ناپذیری به جان انسان ها که با ارزش ترین دارایی هر فرد می باشد وارد کند.

با توجه به مطالب ذکر شده ؛ دعاوی کیفری به علت حساسیت بالای آن ، از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

برای مشاوره و رسیدگی به پرونده های کیفری خود به وکلای متخصص و باتجربه و آگاه موسسه حقوقی عدل گو  مراجعه فرمایید.

تماس