وکیل طلاق توافقی , سریع و ارزان با گروه وکلای عدل گو :

  • آیا با انواع طلاق ودر صورت تصمیم به طلاق با سریعترین شیوه طلاقذ آشنایی دارید ؟
  • آیا اشنا ب هحقوق قانونی و مالی خود در طلاق هستید ؟
  • اگر مقیم ایران نباشید هم میتوانید توافقی از همسر خود جدا شوید ؟
  • آیا طلاق توافقی حتما باید تمام مهریه خود را ببخشید ؟
  • تکلیف فرزندان در طلاق توافقی چگونه مشخص می شود ؟
  • و…

این سوالات ها و بسیاری سوال دیگر قطعا ذهن شما را به خود مشغول کرده که ب هسراغ این مقاله آمده اید. پاسخ به این سوالات و ارائه راهنمایی مناسب را که در حیطه تخصص وکیل طلاق توافقی است، در ادامه می آوریم :

طلاق توافقی چیست ؟

طلاق توافقی یکی از انواع جدایی زوجین از یکدیگر است و امروزه بسیار شایع شده است که زن و شوهر در مورد موضوعات و حقوق بین خود توافق می کنند و با توافق و تفاهم باهم تصمیم به جدایی میگیرند و اقدام به طلاق می کنند و هرچند قانونگذار این توافق را محترم می شمارد اما از آنجاییکه طلاق به هر نوعی باشد فتبعات بسیاری را هم برای زوجین و هم برای فرزندان حاصل از ازدواج بدنبال دارد .

لذا قانونگذار طرفین را ملزم به شرکت در جلسات مشاوره می کند و بدین وسیله فرصت مجدد در اختیار آنها می گذارد تا در صورت امکان از طلاق منصرف شده و به زندگی خود ادامه دهند . اما چنانچه همچنان اختلافات بین آنها بگونه ای باشد که تصمیم به جدایی داشته باشند با صدور گواهی عدم امکان سازش توسط دادگاه و ارائه آن به دفتر خانه طلاق ثبت می شود.در خصوص اشنایی با حق و حقوق طرفین و تسریع مراحل و جلوگیری از عدم انجام تعهدات وکیل طلاق توافقی میتوانداقدام به راهنمایی نماید .

مراحل طلاق توافقی

طلاق توافقی بر خلاف سایر روشهای طلاق که زمان بر هستند ، به علت توافق زوجین در اصل مساله جدایی و سایر مسایل مربوطه باعث اتلاف وقت کمتری در دادگاه میشود .و زوجین میتوانند برای تسریع بیشتر و جلوگیری ازبروز پاره ای مشکلات قبل از مراجعه به دادگاه با مراجعه به وکیل متخصص خانواده ، در مورد مسایل مختلف مانند مهریه،نفقه ،حضانت فرزندان ، نحوه ملاقات فرزندان و …به نتیجه مشترک برسند و توافقات فی ما بین را زیر نظر وکیل ثبت کنند . سپس با بهمراه داشتن مدارک لازم و توافق نامه ای که با استفاده از راهنمایی های وکیل طلاق توافقی تنظیم کرده اند ،به دادگاه خانواده حوزه محل زندگی خود مراجعه کنند .

وکیل طلاق توافقی

پس از ثبت دادخواست و ارائه توتفق نامه و بعد از گذراندن جلسات مشاوره دادگاه اقدام به صدور گواهی عدم سازش می نماید که زوجین موظف اند ظرف مدت 3 ماه با این گواهی به دفتررسمی ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کرد ه و طلاق خود را ثبت میکنند و چنانچه در مدت مذکور مراجعه نکنند گواهی از درجه اعتبار ساقط می شود و درنتیجه تمام توافقاتی که گواهی بر اساس صادر شده است ملغی می گردد. لازم به ذکر است که حتی پس از وقوع طلاق نیز زوجین میتوانند متن توافقنامه را تغییر دهند و با مراجعه به دفتر خانه آنرا ثبت نمایند .

مراحل طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

بر طبق ماده 6 قانون مدنی از آنجاییکه طلاق جز احوال شخصیه می باشند بنابراین طلاق ایرانیان مقیم خارج از ایران نیز بر طبق قوانین ایران است و تنها چنانچه شیعه نباشند و از ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی باشند ،بر اساس قوانین دین خودشان است .برای انجام طلاق توافقی با مراجعه به سفارت ،کنسولگری و یا دفاتر حافظ منافع ایران و ارائه مدارک لازم به مراکز یا اشخاص دارای صلاحیت جهت اجرای صیغه طلاق مراجعه کنند و سپس گواهی اجرا را با درخواست کتبی ثبت طلاق به سفارت یا …ارائه دهند و یا با دادن وکالت به وکیل متخصص طلاق توافقی در ایران طلاق خود را درمحضری در ایران ثبت کنند درسایر مواردی که یکی از زوجین مقیم خارج است و یا یکی از آنها موافق طلاق نیست ،نیز با مراجعه به وکیل متخصص طلاق توافقی و دریافت راهنمایی و اطلاعات لازم ، می توانید طلاق خود را ثبت نمایید .

لزوم پیگیری وکیل طلاق توافقی

از انجاییکه امروزه انجام مراحل طلاق توافقی نیز با پیچیدگی هایی همراه است و از طرفی بسیاری از خانمها به حقوق واقعی خود اشنا نیستند و برخلاف واقع فکر میکنند که در طلاق توافقی باید کلیه حقوق قانونی خود مانند مهریه و نفقه را ببخشند که در این مورد می توانید به مقاله مرتبط با این موضوع با عنوان وکیل مهریه مراجعه نمایید ؛و یا برخی آقایان با وجود توافق فی مابین سعی در عدم ایفای تعهدات دارند ،و یا به دلایل مختلف هریک از زوجین و یا طرفین تمایل دارند که طلاقشان در سریعترین زمان ممکن ثبت کنند ،لذا در این نوع از طلاق نیز لازم است حتما وکیل متخصص طلاق توافقی در کنار شما باشد و باتوجه به تسلط به تمامی قوانین مرتبط با این موضوع مانع از تضییع حقوقتان گردد.

همچنین در مواردی که یکی از طرفین موافق طلاق توافقی نیست صرفنظر از اقامت در ایران یا خارج ایرا ن بعلت پیچیدگیهای بیشتر مساله جهت حصول نتیجه مطلوب ، حتما باید پیگیری مساله را به وکیل متخصص طلاق توافقی بسپارید.

با توجه به اینکه برای حصول نتیجه چه مراحلی باید طی شود و یا اینکه طرفین در ایران یا خارج از ایران حضور دارند،طبق تعرفه محاسبه می شود.

از آنجاییکه در شهرها، مجتمع های قضایی و شعبات مختلف رویه یکسانی وجود ندارد، لذا نمیتوان مدت زمان دقیقی برای آن در نظر گرفت ، اما آنچه مسلم است چنانچه پیگیری مراحل انجام طلاق را به وکیل طلاق توافقی بسپارید در حداقل زمان ممکن به خواسته خود می رسید.

پاسخ منفی است . زوجه در صورت قبول زوج میتواند تمام حقوق خود را مطالبه کند اما اصولا مهریه در مقابل حق طلاق مرد قرار می گیرد و زوجه تمام یا بخشی از مهریه را می بخشد . در مورد نفقه نیز میزان و نحوه دریافت کاملا بستگی به نظر زوجین دارد . اما در مواردی نیز زوجین به توافقی در این مورد نمیرسند که در اینجا وکیل طلاق توافقی میتواند با استفاده از تجربه خودراهکاریجهت حفظ حقوق طرفین ارائه دهد .نفقه فرزندان نیز اصولا با پدر است هرچند حضانت با مادر باشد .

بله و بارداری ارتباطی با طلاق توافقی ندارد و مطابق توافقات بین زن و شوهر انجام می شود و بعد از تولد فرزند نیز نام زوجین بعنوان پدر و مادر در شناسنامه کودک ذکر می شود.

اصولا در طلاق بسته به اینکه طلاق رجعی باشد یا خیر وضعیت عده متفاوت می باشد بطوری که در طلاق رجعی در مدت سه ماه و ده روز که دوران عده محسوب میشود زن نمیتواند به عقد نکاح دایم یا موقت مرد دیگری درآید اما در طلاق باین اصولا عده وجود ندارد و امکان رجوع نیز وجود ندارد . حال عده ای طلاق توافقی را طلاق باین می دانند و در نتیجه معتقدند عده ندارد مگر اینکه به آنچه بخشیده رجوع کند که در اینصورت مرد نیز می تواند به زن رجوع کند و طلاق تبدیل به رجعی می شود و عده دارد . و برخی دیگر معتقدند از انجاییکه در طلاق ، اصل بر قابل رجوع بودن است لذا طلاق توافقی نیز عده وجود دارد.پس طلاق توافقی میتواند هم بصورت باین باشد و هم بصورت رجعی و اصل در رجعی بودن است مگر خلاف آن توافق شده باشد که عده ندارد و یا زوجه باکره باشد.

تماس