وکیل زنا

زنا چیست؟

وکیل زنا : زنان رابطه جنسی ام از مهبلی و مقعدی بدون ازدواج میان زن و مرد است و به مرد مرتکب جرم زنا زانی و به زن مرتکب زنا زانیه گفته می شود.

زنا در اسلام انواع مختلفی دارد:

  1. زنا با محارم
  2. زنای به عنف
  3. زنای محصنه
  4. زنای غیر محصنه

زنا با محارم: هرگاه یک مرد با یکی از زنان جزو محارم خود مثل خواهر و مادر، دختر که ازدواج با آنها ممنوع است زنا کند زنا با محارم صورت گرفته است.

زنای به عنف : هرگاه زانی با زور و اجبار اقدام به زنا با زنی که راضی نیست کند زنای به عنف صورت گرفته است.

زنای محصنه: هرگاه زانیه همسر دائمی داشته باشد و هیچ مانعی برای نزدیکی با همسر خود نداشته باشد و زنا کند زنای محصنه صورت گرفته است و هر گاه مرد متاهل زنا کند زنای آن مرد زنای محصن است.

زنای غیر محصنه: هرگاه شخصی که مجرد است زنا کند زنای وی غیر محصنه است .

وکیل زنا

مجازات انواع زنا در اسلام:

به عقیده برخی از فقها مجازات زنای با محارم اعدام است اما برخی معتقدند کیفر و مجازات آن این است که با شمشیر ضربه ای به گردن مجرم بزنند و در صورتی که زنده بماند محکوم به حبس ابد میشود.

کیفر زنای به عنف برای زانی اعدام است.

کیفر زنای محصن برای شخص زنا کننده در صورتی که پیر باشد ۱۰۰ ضربه شلاق و پس از آن سنگسار است اگر جوان باشد محکوم به صد ضربه شلاق می شود و سر وی را نیز می تراشند و یک سال به شهری دیگر تبعید می کنند.

کیفر زنای غیر محصنه در مرحله اول ۱۰۰ ضربه شلاق و در مرحله سوم یعنی اگر سه بار زنا کند و در هر بار شلاق خورده باشد کیفر زنای چهارم اعدام است.

وکیل زنا

تفاوت رابطه نامشروع و زنا:

به عقیده بسیاری از مردم رابطه نامشروع در واقع همان زنا است در حالی که رابطه نامشروع رابطه ای است که در آن زن و مردی که بین آنها رابطه ازدواج نیست مرتکب اعمالی اعم از بوسیدن و آغوش و … میشوند و جرم محسوب می شود در حالیکه زنا رابطه جنسی اعم از مقعدی و مهبلی بین زن و مردی است که ازدواج نکرده اند .

راههای اثبات زنا :

1) اقرار: اقرار خود زانی یکی از طرق اثبات زناست به این معنی است که خود زانی اعتراف کند که زنا کرده است.

اقرار باید دارای شرایط زیر باشد:
۱. معترف باید عاقل و بالغ باشد.
۲. با اراده خود اقرار کند.
۳. وی باید اقرار کند که چهار مرتبه زنا کرده است در غیر این صورت اثبات نمی شود.
۴. اقرار تنها نزد قاضی باید صورت گیرد و تنها نزد وی اعتبار دارد.

۲) شهادت شهود: روش دیگر برای اثبات زنا شهادت شهود است.
تعداد افرادی که برای اثبات زنا باید شهادت بدهند به ترتیب زیر می باشد:
– چهار مرد عادل که زنا را دیده باشند.
– سه مرد و دو زن که زنا را دیده باشند.
۳) علم قاضی:
یکی از راههای اثبات جرم علم قاضی نسبت به یک موضوع است.و اگر به طریقی از جمله عکس و فیلم به قاضی ثابت شود که زنا انجام شده یکی از راههای اثبات زنا اتفاق افتاده و قاضی میتواند حکم آن را صادر کند.

وکیل زنا:

اثبات زنا از جمله امور سخت محسوب می‌شود و بهتر است در این زمینه با وکیل متخصص امور کیفری مشورت انجام شود زیرا وکیل با تجربیات و اطلاعات خود در این زمینه می‌تواند به بهترین نحو ممکن از حقوق موکل دفاع کند در صورت نیاز به وکیل متخصص امور کیفری از طریق راه های ارتباطی با گروه وکلای عدل گو تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس