وکیل امور ثبتی

حقوق ثبت یکی از مهمترین گرایش های رشته حقوق است. و همچنین ازپیچیدگی های فروانی برخوردار است.

سازمان ثبت و اسناد کشور مسئولیت قانونی امور ثبتی در کشور را داراست. سازمان ثبت اسناد کشور وابسته به قوه قضاییه است و دفاتر اسناد رسمی ازدواج و طلاق زیرمجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

وکیل امور ثبتی

قانون ثبت یکی از قوانین مهم و پیچیده درکشور است. پس با دانستن و مطالعه این قوانین نمیتوان ادعا کرد که صرفا این اطلاعات میتواند راهگشای مسائل و مشکلات شما باشد. به همین علت برای حل مسائل درحوزه ثبتی ، بهتر است قبل از هر اقدامی حتما به وکیل امور ثبتی که دارای تخصص کامل می باشد مراجعه کنید و مشورت های لازم رابگیرید.

وکیل امور ثبتی در دعاوی ثبتی فعالیت دارد و به قوانین و مقررات ثبتی آشنایی کامل دارد و همچنین با استفاده ازعلم و تجربه خود می تواند قدم های استواری در راستای احقاق حق و حقوق موکل خود بردارد.

دعاوی ثبتی به دعاوی اطلاق می شود که در جریان ثبت املاک و اسناد و اجرای اسناد لازم الاجرا موضوعیت پیدا می کنند و به دعاوی مانند ثبت املاک ، ثبت اسناد ، اعتراض به ثبت املاک ، اعتراض به تحدید حدود ، اعتراض به حقوق ارتفاقی ، اعتراض به رای هیئت حل اختلاف ، تعیین تکلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی و غیره اطلاق می شود.

اختلافات و دعاوی ثبتی در دو مرجع باصلاحیت ذاتی متفاوت قابل رسیدگی است:

  1. یک دسته از اختلافات که رسیدگی به آن در صلاحیت ذاتی محاکم دادگستری است که در ماده 16 و 20 قانون ثبت بیان شده است.

که عبارتند از : دعاوی مربوطه به ثبت املاک ، دعاوی مربوطه به اجرای اسناد و ابطال و اصلاح سند و دعاوی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا

    2. دسته دیگر در صلاحیت هیات نظارت و شورای عالی ثبت می شوند که در ماده 25 قانون ثبت بیان شده است ، که شامل : هیات نظارت و شورای عالی ثبت می باشد.

شما می توانید برای حل مسائل و مشکلات مربوط به امور ثبتی خود به وکلای با تجربه و متخصص موسسه حقوقی عدل گو مراجعه فرمایید.

تماس
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/adlgooco/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/adlgooco/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/adlgooco/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/adlgooco/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52