عقد قرارداد وکالت

امروزه به علت پیچیده شدن روابط و تعاملات بین افراد گاهاً مشکلاتی پدید می آید که برای حل و فصل این مشکلات باید به متخصص آن حوزه مراجعه کنند.
وکالت نه تنها یک علم و دانش گسترده است بلکه وکالت دنیای مهارت و توانایی است بدین منظور برای حل مسائل حقوقی خود باید به وکیلی مراجعه نمایید که علاوه بر دانش به روز ،علم کافی و لازم از مهارت ویژه‌ای برخوردار باشد.

عقد قرارداد وکالت در زمینه‌های مختلفی منعقد می‌شود که عبارتند از:

  • کیفری
  • ملکی
  • ثبتی
  • امورحسبی
  • خانواده
  • حقوقی

لازم به ذکر است هر کدام از موضوعات مذکور به صورت جداگانه مباحثی گسترده هستند که شامل پرونده های گوناگون می شود .اکنون به طور مختصر به تفسیر موارد فوق می پردازیم.

وکیل امور کیفری:

موضوعات کیفری همانطور که آشکار است از مباحث مهم و همچنین حساس حقوقی برشمرده می‌شوند زیرا در برخی موارد به جان و زندگی افراد مربوط می‌شود.

عقد قرارداد وکالت
وکیل کیفری مجرب علاوه بر دانش تخصصی و لازم در زمینه امور جزایی و کیفری باید دارای تجربه کاری در پرونده های کیفری نیز باشد و با رویه مرسوم محاکم کیفری دادسرا ،دادگاه و روال انجام امور تحقیقات مقدماتی ضابطه قضایی آشنایی داشته باشد.
همچنین وکیل کیفری باید در موضوعات مختلف جزا، جرم شناسی، شخصیت شناسی و … مهارت کافی و لازم را داشته باشد.
پرونده‌های کیفری عبارتند از قتل، کلاهبرداری، مواد مخدر، زنا، رابطه نامشروع، قاچاق ، تهدید و… .

وکیل امور ملکی:

همانطور که مطلع هستید در اکثر موارد پرونده های ملکی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و گاهی به نکته سنجی های دقیقی نیاز دارد که این کار از عهده یک وکیل با تجربه و خبره بر می‌آید.
در موضوعات ملکی گاه مبحث یک پرونده ممکن است تمام دارایی یک فرد باشد پس در اینجا حساسیت بالای پرونده های ملکی آشکار می گردد
مباحث پرونده های ملکی عبارتند از:
الزام به تحویل مبیع، الزام به تحویل عین اسناد و مدارک، افراز ملک، مطالبه حق کسب و پیشه، مطالبه اجرت المثل، الزام تفکیک ملک، تعدی و تفریط مستاجر، دستور تخلیه و… .

وکیل امور ثبتی:

لازم به ذکر است در دعاوی نیز به یک وکیل با تجربه و آگاه احتیاج دارید تا تمام ابهامات را برای شما روشن کند و خود با آگاهی کامل الزامات لازم را برای پرونده شما انجام دهد.
این موضوع را به خاطر داشته باشید که به علت پیچیدگی پرونده های ثبتی و نیاز به دانش کامل حقوقی وجود یک وکیل با تجربه ملزم می گردد.
مباحث پرونده های ثبتی عبارتند از:
اعتراض به ثبت ملک، اعتراض به تحدید حدود ملک، اعتراض به حق ارتفاق
وکیل امور خانواده و حسبی: گاهی افراد گمان می کنند که موضوعات خانواده و امور حسبی از اموری است که می توانند به طور مستقل و شخصی به آن بپردازند ولی این امر بر خلاف تصور عموم است زیرا این امورات از مباحث حساس و مهم هستند.

عقد قرارداد وکالت 2

گاهی نیز افراد از تجربه و اطلاعات ناکافی خود و اطرافیان استفاده می‌کنند که ممکن است خسارت جبران ناپذیری به زندگی حال و آینده این افراد وارد کند.
لازم به ذکر است در این نوع پرونده ها اکثراً با آزرده خاطر شدن افراد همراه می شود .
اکنون با توجه به توضیحات مذکور و همچنین پیچیدگی این قبیل از دعاوی و تصویبات جدید حمایت از خانواده لزوم یک وکیل با تجربه و آگاه را مطرح می‌شود .
این مباحث عبارتند از:
مطالبه نفقه و مهریه، گواهی حصر وراثت، تغییر جنسیت، اهدای جنین، الزام به تمکین، طلاق به درخواست زوج و علاقه توافقی و… .
وکیل امور حقوقی : در بحث امور حقوقی موضوعاتی مطرح می‌شود که فرد به امورات مالی به مشکل برخورد می کند و در اکثر موارد میخواهد مالی را وصول کند که در اینجا بخش ابطال چک استرداد، لاشه چک و مفقودی چک و …به میان می آید.
این موضوعات عبارتند از:
مطالبه وجه التزام قراردادی، مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم، اثبات مالکیت الزام به انجام تعهدات، الزام به تنظیم سند، اعسار از پرداخت محکوم به و… .
بدین گونه با توجه به توضیحات ذکر شده امروزه ،هر فرد و خانواده ای برای امورات حقوقی خود به یک وکیل متخصص و ماهر نیاز دارند تا همیشه در صورت نیاز به ایشان مراجعه کنند و اطلاعات لازم حقوقی را دریافت کنند.
مجموعه حقوقی عدل گو با کادری مجرب از وکلای باتجربه و متخصص با تلاش24 ساعته آماده مشاوره به شما عزیزان می باشند.
شما می توانید در صورت مشاوره و عقد قرارداد به گروه وکلای عدل گو مراجعه فرمایید.