تفسیر قوانین

همانطور که مستحضرید قانون یکی از مهمترین ارکان تشکیل دهنده یک جامعه می‌باشد چرا که قوانین روابط میان افراد اشخاص یک جامعه در زمینه های مختلف را معین می‌کند به طور مثال :
در قانون مدنی به رابطه بین افراد و اشخاص در زندگی روزمره پرداخته شده است و در قانون مجازات اسلامی از جرایم و مجازات و روابط این دو با یکدیگر سخن به میان آمده و همچنین قانون تجارت که روابط بین تجار و اعمال تجاری ایشان را تعیین می‌کند .
قوانین فوق که ذکر شد همه جنبه ماهوی دارند اما در کنار آن قوانین شکلی که نحوه اجرا و پیگیری قوانین را مشخص می‌کند نیز وجود دارد که این دسته از قوانین آیین دادرسی گفته می‌شود .
آیین دادرسی به دو گروه آیین دادرسی مدنی و آیین دادرسی کیفری تقسیم می‌شوند و این قوانین صلاحیت دادگاه ها برای رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری و همچنین نحوه طرح دعوی و رسیدگی به این گونه پرونده‌ها مشخص شده است .
همان‌طور که می‌دانید قانون برای تمام افراد جامعه لازم الاجرا است اما قانونگذار این قوانین را به شیوه نگارش و تعلیق درآورده است که برای همه افراد قابل درک و فهم نیست به همین جهت برخی وکلا حقوقدانان و اساتید دکترین حقوقی اقدام به تفسیر این قوانین نموده‌اند .
ما در سایت حقوقی عدل گو اقدام به تفسیر و بارگذاری قوانین نموده ایم تا همه افراد بتوانند به ساده ترین شکل ممکن نسبت به مطالعه و درک قوانین بپردازند پس از مطالعه این مطالب در صورتی که دچار ابهامات و سوالاتی بشوند می‌توانند از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان و وکلای مجموعه از لغو تماس حاصل فرموده و در اسرع وقت پاسخ به سوالات خود را دریافت نمایند همچنین در صورت تمایل می توانند از مطالب حقوقی موجود در سایت نیز بهره ببرند و در صورت نیاز به وکیل متخصص در زمینه های مختلف حقوقی کیفری خانواده و….. مراجعه نمایند .

تفسیر قانون مجازات اسلامی

تفسیر قانون مدنی

تفسیر قانون آیین دادرسی مدنی

تفسیر قانون حمایت خانواده

تفسیر قانون آیین دادرسی کیفری

تفسیر قانون تجارت

تفسیر قانون اساسی

تفسیر قانون شهرداری

تفسیر قانون شورای حل اختلاف

تفسیر قانون ثبتی

تفسیر قانون حسبی

تماس